נשים בקרבנו

(1 הצבע)
  • צפיות: 681
  • הדפס
  • דוא"ל

הצורך הגברי החזק ביותר

קרבנו

רביעי, 21 ינואר 2015 09:56
הצורך הגברי החזק ביותר

במקביל למנגנון המעורר בבעל תחושת חוסר-רגיעה, כאשר לרעייתו מציק משהו, טבע בורא עולם ברגשותיו גם צורך חזק ביותר שלרעייתו יהיה טוב. שתהיה שבעת רצון מהנישואין בכלל וממנו בפרט. שתהיה מרוצה מפעולותיו עבורה ושתיהנה מהקשר שלן אליה. כדי לחוש בכך, הוא מצפה לראות ממנה תגובה. הוא מחכה לביטוי הנאה כלשהוא, לכל הפחות הבעת פנים מאושרת, ועדיף, אם אפשר, באמירה מפורשת מצידה, שבזכותו טוב לה.

במקביל למנגנון המעורר בבעל תחושת חוסר-רגיעה, כאשר לרעייתו מציק משהו, טבע בורא עולם ברגשותיו גם צורך חזק ביותר שלרעייתו יהיה טוב. שתהיה שבעת רצון מהנישואין בכלל וממנו בפרט. שתהיה מרוצה מפעולותיו עבורה ושתיהנה מהקשר שלן אליה. כדי לחוש בכך, הוא מצפה לראות ממנה תגובה. הוא מחכה לביטוי הנאה כלשהוא, לכל הפחות הבעת פנים מאושרת, ועדיף, אם אפשר, באמירה מפורשת מצידה, שבזכותו טוב לה. הצורך הזה כה חזק אצלו, עד שכאשר אין היא מגיבה בהתאם לציפיותיו, הוא מבקש ממנה, בצילי של תחינה ותלונה: "תגידי שטוב לך, תאמרי שאת נהנית, תני לי להבין ממך שאינך יכולה לחיות בלעדיי..." התגובה שלה תהיה בדר"כ מבט נבוך ותמה. היא כלל לא מבינה מה רצונו ממנה. "מה חסר לו? למה הוא כה רוצה שאומר זאת?" היא שואלת את עצמה ללא מענה.

 


אכן, נכון לציין שרב הנשים אינו נוטות להרבות במילים המבטאות את שביעות רצונן בפני בעליהן. לעומת זאת, הן רגילות להרחיב בתיאורים הקשיים שבהם הם נתקלות.
לפי כל זאת, מובן שאישה הרוצה להגביר את הנעימות בחיי משפחתה ולהדק את הקשר בינה לבין בעלה, צריכה וגם כדאי לה, להתחשב בצורך העיקרי של הבעל, לשמוע ממנה שהיא שבעת רצון ממנו וממעשיו. כדאי מאוד שהיא תשתדל ותרגיל את עצמה לספר לה עד כמה טוב לה עימו, ועד כמה שהיא שמחה בקשר הזוגי שביניהם. אמירות מסוג זה יגרמו לו לחוש רגוע יותר, ויעודדו אותו לרצות לשהות בקרבתה ולשוחח עמה יותר ויותר. הוא יחשוב כיצד להשקיע יותר בקשר הזוגי, כדי לשמח אותה יותר ולגרום לה הנאה נוספת ולמעשה, מתוך כך תתעורר בו כלפיה אהבה טהורה ואמיתית. משוב חיובי כזה של האישה חשוב במיוחד כאשר הבעל טרח ועשה למענה פעולה חיובית כלשהי, וכן כאשר הוא מגיע הביתה. מאור פנים וחיוך רחב יחזקו ויהדקו את הקשר המשפחתי.

 


ראוי לציין שבקרב נשים מסוימות רווחת הנחה מוטעית כי אם תספרנה לבעליהן ושהן שביעות רצון ממה שהם עושים למענן, 'הם ירגישו שהם בסדר' ויפחיתו את מנת הסיוע והנתינה. דרך חשיבה זו מתעוררת מתוך הניסיון המעשי שלהן. בעקבות פעמים רבות שבהן שלאחר שהן תיארו בפני  בעליהן עד כמה קשה להן, מיהרו הללו למלא את מבוקשן כדי "שיהיה שקט". אך כאמור,זוהי דרך חשיבה הניצבת על בסיס שגוי. אדרבה העובדות בשטח מוכיחות את ההפך המוחלט – אישה המביעה בפני בעלה שביעת  רצון, ובעיקר ממה שהוא עושה עבורה משיגה ממנו הרבה יותר מאשר זאת המנסה להשיג דברים מבן זוגה באמצעות סיפורי מצוקה. (ביתך שלום)

אהבתם? תנסו גם את אלו

השאר תגובה