נשים בקרבנו

(3 הצבעות)
  • צפיות: 2954
  • הדפס
  • דוא"ל

סגולות והנהגות לפורים

קרבנו

שני, 02 מרס 2015 08:19
סגולות והנהגות לפורים

הנהגות לבנות ישראל ביום הפורים, הסגולות והזמנים המסוגלים לקבלת תפילות

נשים ונערות יקרות, עומדים אנו לפני חג הפורים הידוע במעלתו העצומה כיום הכיפורים.

 

כמובן כנגד הקדושה הגדולה ביום הזה מתייצבת גם הטומאה והניסיונות של היצר הרע לפתות אותנו, בנות ישראל הצנועות, להתלבש בבגדים קצרים, צרים, בולטים ומושכי עיניים.

 

אין איסור להתחפש אך כל זאת בגדרי הצניעות המוכרים לנו לאורך כל השנה. אנו בנות של מלך מלכי המלכים וחובתינו להיראות כמו נסיכות של בורא עולם בבגדי מלכות, צנועים באורכם, בצבעם ובאופיים.

 

וכאן המקום להזכיר שכן חל איסור כלי גבר על אישה גם ביום הפורים, אין לאישה להתחפש לאיש וכן להיפך. וכמובן גם את הבנות הקטנות לא נלביש בבגדי פריצות ונחנכן בקדושה מגיל ינקות שיגדלו ויזכו להמשיך בדרך התורה. 

 

אל נא נבזבז יום קדוש זה בשוטטות ובהבלים. זה היום שלנו להעתיר בתפילות ובעזרת השם תפילותינו היוצאות מלב זך וטהור יתקבלו לפני שוכן מרומים.

 

הסגולות והזמנים המסוגלים לקבלת תפילות ביום הפורים:

 


בתענית אסתר: בעלות השחר (בבוקר של תענית אסתר- יום יג` באדר), יש לקום מהשינה, ליטול ידיים, לתת צדקה  ולהדליק שתי נרות: אחד לאסתר המלכה ואחד למרדכי היהודי.


זוהי שעת רצון גדולה ועצומה לקבלת התפילות. לקרוא מזמור כ"ב בתהילים ולבקש מהקב"ה כל שעל לבכם!

 

ומדוע יש לקום בעלות השחר?היות ואסתר שקולה לאיילת השחר, ומעלות השחר עד זריחת החמה אפשר לבטל גזרות על התפילות שלנו!וגם משום שאסתר המלכה נקראה גם: "איילת השחר".


בחג הפורים: יש לשמוע את מגילת אסתר בחג הפורים (פעמיים) פעם אחת בערב ופעם אחת למחרת היום. בתחילת מגילת אסתר ישנן ברכות ואז צריך לעמוד ולבקש בקשה אחת.


לבקש מהקב"ה להיות כלי קיבול לקבל את האורות של מרדכי ואסתר שהקב"ה שופך מהשמיים (האורות הרוחניים שיורדים מהשמיים ישארו לנו עד חג הפורים הבא). ובע"ה ימלא השם משאלות לבנו לטובה.


לאחר ששוברים את הצום, יש לערוך סעודה חגיגית עם מטעמים,(חלה, בשר ודגים) עם מפה לבנה עם שתי נרות דולקים ולהתענג על הסעודה.למחרת,  כדאי לקום בשעה 4:00 לפנות בוקר, ליטול ידיים, לתת צדקה, לקרוא שוב פרק כ"ב בתהילים ולבקש בקשות מהקב"ה בזכות מרדכי ואסתר הצדיקים!

יש להשתדל לקרוא את כל ספר התהילים וכך לחבר בין חושך הלילה לאור היום החדש. כדאי לסיים את ספר התהילים עד זריחת החמה כי זוהי שעת רצון גדולה ועצומה בשמיים לבקשת בקשות ואף ביטול גזרות!


סעודת פורים: לקיים סעודה חגיגית עם מטעמים אהובים, לפרוס מפה לבנה ולהדליק שתי נרות חגיגיים. סעודת פורים מבטלת את סעודת אחשוורוש.


לפני הסעודה: לקרוא מזמור כ"ג בתהילים ולבקש כל שעל לבכם.


בתוך הסעודה: לומר 120 פעם: "ברוך מרדכי" ו - 24 פעם: "ברוכה אסתר בת אביחיל", ובכך מושכים עלינו את כל האורות של מרדכי ואסתר על עם ישראל. (ד"ר מיקלה)

אהבתם? תנסו גם את אלו